HBB KENT GENELİNDE DERE TEMİZLİĞİNE DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay genelinde halk sağlığını tehdit eden, gündelik yaşamı sekteye uğratan sorunlara hızlı müdahaleler ile vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor.

İlçe veya iş ayrımı yapmadan hizmet üreten Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, vatandaşları ve esnafı rahatsız edip halk sağlığı sorununa yol açan bir olumsuzluğu daha müdahale etti.

HBB ekipleri, Antakya iİlçesinde Narlıca Mahallesi’nde bulunan dere yatağında; yoğun şekilde biriken çöp ve atıkları temizleyerek oluşabilecek taşkınlıkları ve kirliliği ortadan kaldırdı. Dere yatağı etrafında bulunan konutlarda ikamet eden vatandaşlar hızlı bir şekilde müdahale ederek oluşan kirliliği çözüme kavuşturdukları için HBB ekiplerine teşekkürlerini iletti.

HBB ekipleri gerçekleştirdikleri temizlik çalışması sonunda, Hatay’ın temiz bin kent olarak anılmasının kent sakinlerinin elinde olduğunu bu nedenle dere yataklarına ve doğanın hiçbir alanına çöp atılmaması konusunda duyarlı olunması gerektiğini ifade etti.

 

12 Aralık 2019