BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KIŞ MEVSİMİNE HAZIR

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte meydana gelebilecek afet ve sel taşkınlarına karşı hızlı ve zamanında çözüm üretmek için tüm birimleriyle ortak hareket ediyor.

1-2 Aralık tarihlerinde özellikle İskenderun’da yağan yoğun yağmur sonrası teyakkuza geçen Büyükşehir ekipleri, Afet Koordinasyon Merkezi’ne ulaşan çağrılara ivedilikle cevap verdi.

112 amirliğine ulaşan ihbarlara Zabıta, Fen İşleri ve İtfaiye daire başkanlıklarına bağlı birimler ve HATSU ekipleriyle müdahale eden Büyükşehir, vatandaşların mağdur olmaması için adeta seferber oldu.

Yağışın devam ettiği süre zarfında 7 mesken ve iş yerinde 5 motopomp ve 10 dalgıç pompa ile su tahliyesi gerçekleştiren Büyükşehir İtfaiye ekiplerine HATSU Genel Müdürlüğü ekipleri; 2 vidanjör, 2 kılavuz ve 2 pikap ile eşlik etti.

Zabıta ekiplerinin de 5 araç ve 10 personel ile teyakkuzda olduğu gecede Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de yağış sebebiyle hasar görmüş yol ve kaldırım gibi alanlarda keşif ve onarım çalışması yaptı.

Kış mevsimi süresince yağabilecek yoğun yağışlara karşı tüm birimleriyle hazır olduğunun mesajını veren Büyükşehir ekipleri, şehirde bulunan yağmur mazgallarının içinin ve çevresinin temiz tutulması konusunda vatandaşları uyardı.