HABERLER | H.B.B.
Tarih: 04 Mart 2021, 10:27


Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliği için tehlike oluşturabilecek durumları ortadan kaldırmak için mücadele ediyor.

Çalışmalarını il genelindeki sorumluluk alanlarında sürdüren HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, taş duvar örme ve menfez yapım çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, Arsuz Tülek Mahallesi’nde 6 metre genişliğinde, 7 metre uzunluğunda ve 2 buçuk metre genişliğindeki menfez yapımıma başladı. Mahalledeki bağlantı yolunda bulunan derenin geçiş noktasına yapılan menfez, mahalle sakinleri için büyük önem arz ediyor.

Büyükşehir ekipleri ayrıca, Arsuz Haymaseki Mahallesi’nde 25 metre uzunluğunda ve 6 buçuk metre yüksekliğinde olacak taş duvar örme çalışmalarına başladı.

Yolun çökme tehlikesi olan noktalarında herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için de Belen Benlideresi Mahallesi’nde 85 metre uzunluğunda ve 5 buçuk metre yüksekliğinde taş duvar örme çalışmasına başladı.

Tüm çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını belirten yetkililer, ihtiyaç duyulan bölgelerde koordineli çalışmaların devam edeceğini belirtti.