HABERLER | H.B.B.
Tarih: 29 Aralık 2020, 15:20


Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Eurolig ve Eurocup Kadın Takımları Koordinatörü Sinan Taze; 17-21 Ocak 2021'de yapılacak olan Eurocup Woman organizasyonu öncesinde bir dizi ziyaret için Hatay'a geldi.


 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı da ziyaret eden Sinan Taze, C Grubu 1.tur maçlarının; Hatay Büyükşehir Belediyespor, Sparta&k M.R. Vidnoje, VBW CEKK Cegled ve Adana Basketbol Kulübü arasında oynanacağını söyleyerek tüm takımlara başarılar diledi.

 

Başkan Savaş bu organizasyonun Hatay'da yapılması konusunda çok çaba sarf ettiklerini söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Bu organizasyonun EXPO 2021' in hemen öncesinde, Gastronomi ve Medeniyetler Kenti Hatay'da  yapılacak olmasından dolayı çok mutluyum. Biz konuksever bir milletiz. Dolayısıyla konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. Tüm takımlara başarılar diliyorum" dedi.

 

Ziyarette hazır bulunan Hatay  Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı; "Sporcularımıza ve teknik heyete güveniyoruz.1. turu başarıyla tamamlayıp 2. tura kalmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.